SINGLTREK POD SMRKEM

Trasy Singltreku a alternativní cesty po trojzemí CZ/DE/PL
 
Singltrek trails and alternative three countries routes CZ/DE/PL

 

 

CZ: Singltrek pod Smrkem je jedna z nejatraktivnějších mountainbikových destinací v Evropě.

EN: Singltrek pod Smrkem is one of the most attractive mountainbike destinations in Europe.


OBTÍŽNOST TRAS / TRACK LEVELS
        

 

 

 

 

ZELENÁ TRASA / GREEN TRAIL

Menší děti s rodiči a také méně technicky zdatní cyklisté si přijdou na své na zeleně značené širší stezce, kde si osvojí nebo zopakují ovládání kola a získají jistotu na přírodním povrchu stezky. Zelený singltrek je také vhodný pro handicapované cyklisty na handbiku a pro vozíčkáře. Stezka je dost široká na to, aby v případě potřeby mohli cyklisté jet vedle sebe. Zelená trasa začíná u Singltrek centra a je obousměrná. Využívá se též jako spojnice k ostatním okruhům stezek Singltreku pod Smrkem.

The Green route starts at the Singltrek Centre, is bi-directional and links to other trails below spruce. Young children accompanied by parents and the less technically proficient cyclists are advised to use this wider designed trail, as it also allows the opportunity to practice bike control skills and gain confidence on a natural surface. The trail also enables cyclists to ride side by side and is suitable for disabled cyclists including facilitating handbikes.


MODRÁ TRASA / BLUE TRAIL

Kdo bez problémů zvládá zelenou trasu, měl by zkusit modře značenou stezku. Tam začíná opravdová zábava: houpání a zatáčky. Tak dobrou příležitost k zábavnému ježdění pro středně pokročilé cyklisty nikde jinde nenajdete. Užijete si daleko větší radost z jízdy než na asfaltu i než na lesních cestách a zároveň vás na stezce nepřekvapí nečekané a nebezpečné překážky. Na modré trase nejsou žádná náročná stoupání ani klesání. Modrou trasu ocení i bajkeři, kteří si chtějí užít odpočinkovou jízdu krásným lesním prostředím.

For those wishing to advance from the Green trail, the Blue trail provides a perfect opportunity to experience a more challenging but entertaining ride. It is where the real fun begins: this trail offers a swail of bends and swings especially for intermediate cyclists which cannot be found anywhere else. The Blue route does however provide no challenging ascents or descents.Cyclists who want to enjoy a relaxing ride beautiful forest environment will be sure to appreciate this trail.


ČERVENÁ TRASA / RED TRAIL

Pro cyklisty, kteří již mají terénní kolo takříkajíc trochu “v ruce”, anebo pro ty, kteří již modrou trasu zvládají s přehledem, je tu červeně značená stezka. Vlní se horským úbočím, umožní Vám hrát si s kolem, dovolí Vám plynulou, dynamickou jízdu a zlepšuje jízdní dovednosti. Jeho obtížnost je střední. Zkušení bajkeři si ji užijí v plné rychlosti, méně zkušení se příjemně zhoupnou na terénních vlnách. Červený singltrek si dovedou užít jak děti, tak zkušení jezdci.

For cyclists, who already have a bit more of off-road biking experience or for those who can already manage the Blue trail, there is a Red trail option. This offers rippling mountain hillsides, providing the cyclist the opportunity to experience a smooth but dynamic ride as well as facilitating a chance to improve riding skills.The more advanced and experienced cyclist will enjoy the trail at full speed whilst the less experienced ones will be pleasantly balancing on the terrain wave. The trail is also suitable for the more competent young riders accompanied by parents where necessary.


ČERNÁ TRASA / BLACK TRAIL

Na zkušené a zdatné terénní cyklisty čeká černě značená trasa. Je to úzká stezka v prudkém srázu, která prověří vaše umění v ovládání kola, avšak nikdy neztrácí „flow“. Vyžaduje od jezdce jistotu kontroly nad kolem a maximální koncentraci při jízdě. Nepřekvapí nenadálými překážkami nebo skoky, ale bude od Vás vyžadovat pružně reagovat na stopu stezky. Od černé trasy očekávejte potěšení z fyzicky náročné, energické technické jízdy.

Only the savvy and experienced off-road cyclists need to take on the challenge of the Black trail. It is a narrow path on a steep cliff that will test the skill of the cyclist in controlling the bike, but never losing the flow of the ride. It requires the rider to be confident in controlling the bike and maximum concentration is a demand of taking on this challenge. Not surprisingly sudden obstacles or jumps will occur, but it will require the cyclist to respond flexibly to track trails. From the black trail the cyclist can expect the pleasure of physically demanding, energetic and technical riding.


Cyklo mapa Singltreku pod Smrkem ZDARMA. Nainstalujte aplikaci SmartMaps pro Android a mapu si zdarma do ní stáhněte.

Bicycle map Singltrek below spruce FREE. Install SmartMaps for Android and map it to a free download.


V aplikaci najdete také spoustu užitečných funkcí pro cyklistiku.

The application will also find a lot of useful features for cycling.

 

 

Download Apps: SmartMaps.cz


Trasy Singltrek (singletrack maps)  naleznete zde bikemap.net

Trasy v Okolí (other maps) naleznete zde  bikemap.net

 

 

 

 

Download Apps     https://www.bikemap.net/en/apps/